• METEC A.Ş., Türkiye'de elektrik mühendisliği ve müteahhitliği alanında 30 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren PTD-Proje,Taahhüt, Danışmanlık Ltd. Şti. ve Bilgin Elektrik Ltd. Şti.'nin, tamamen kendi özkaynakları ve bilgi birikimlerine dayalı olarak kurmuş oldukları genç bir şirkettir.

  • Kuruluş amacı, kurucularının sektörde uzun yıllardır kalite ve profesyonel ciddiyet temeline dayalı anlayışı ve bilgi birikimini, birlikte çalıştığı ve sektörün en önde gelen firmaları, Siemens, ABB, Moeller ve Emerson'un mühendislik ve ürünleri ile birlikte değerlendirerek, sektörün ihtiyaç duyduğu, mühendislik katma değeri yüksek ürünleri uluslararası standart ve kalitelerde sistem entegrasyonu ve çözüm ortaklığı bazında üretmek ve sektörün kullanımına sunmaktır.

  • Firmamız, Siemens A.Ş.'nin SIVACON partneri olup 2009 yılında Siemens SIVACON S8 ürünlerini Türkiye'de üreten ilk kurumdur.
  • Ankara'ya 45 dakika mesafede, Ankara'yı Karadeniz'e, Doğu Anadolu'ya ve Türkiye'nin önde gelen sanayi kenti Kayseri'ye bağlayan ana arterlerin kesişme noktasında, rafinerisi ve diğer stratejik tesisleri ile sanayileşme sürecindeki Türkiye'nin bu konuda gelecek vaadeden illerinden Kırıkkale'nin Birinci Organize Sanayi Bölgesi'nde 18,000 m2 arazi içerisinde çağdaş ve genç bir kuruluş!